Лятна школа на тема „Европейско многоезичие“ ще се проведе в оживения град Ниш, Сърбия, известен с богатото си културно наследство и динамична атмосфера, в периода 24.06.2024 – 28.06.2024.

Това събитие е организирано с помощта на известни професори от група университети Coimbra и Философския факултет на университета в Ниш. Цели се да бъдат събрани на едно място амбициозни преводачи и ентусиасти в областта на езикознанието от Западните и Източните Балкани, Сърбия, и представители на групата Coimbra. Лятната школа предлага уникална възможност да се потопите в света на превода, докато изживявате топлината и гостоприемството на сръбската култура.

Кандидатстването е отворено от 22 април 2024 г. до 1 юни 2024 г. Бихме искали да подчертаем, че няма такса за участие. За допълнителна информация относно организацията, как да кандидатствате и какво да очаквате, моля, прочетете приложените документи.

За допълнителна информация или запитвания, моля, не се колебайте да се свържете с ivan.jovanovic@filfak.ni.ac.rs