На 10 юни екипът на отдел „Международно сътрудничество“ за трета поредна година покани Еразъм-студентите на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, партньорите си от ESN, преподаватели и колеги да засадят дърво в университетския кампус.

Студентите бяха приветствани от доц. д-р Борян Янев – институционалният Еразъм-координатор и заместник ректор по международна дейност и връзки с обществеността. Димитър Карамитев от Отдела разказа, че събитието стартира като инициатива през Европейската година на младежта и се превърна в традиция за символично сбогуване с участниците в програма Еразъм+ в Пловдивския университет. Той отбеляза, че след засаждането на върба и липа тази година идва ред на брезата – дърво с богата символика, различаваща се в различните култури.

Всички присъстващи се включиха в засаждането, след което в неформална обстановка обсъдиха впечатленията си от обучението в Пловдивския университет, както и предстоящи инициативи и текущи въпроси.